Klawiatura bezprzewodowa mecrosoft

Klawiatura Microsoft All in one gdzie print screen?

Czasem przychodzi taki moment, kiedy bardzo chcemy wykonać zrzut ekranu. Mam klawiaturę Microsoft All in one i nie mam przycisku print screen. Czy to oznacza, że nie da się przechwycić obrazu ekranu do schowka? Da się! używamy do tego kombinacji klawiszy:

Fn + Windows Key + Spacja

Ekran lekko przy ciemnieje i jest, albo… ma być ale schowek jest pusty. Sterownik klawiatury microsoft nie tylko robi zrzut ekranu, ale również zapisuje od razu obraz do pliku PNG. Plik znajdziemy w folderze: Zrzuty ekranu a ten znajduje się w folderze obrazy.

Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przeprowadzenia serii zrzutów ekranu jeden po drugim. Po moich testach wychodzi na to, że działa to podczas odtwarzania filmów, podczas gry, wszędzie. Kompresja PNG jest delikatna, że tak powiem jeśli chodzi o obraz i nie jest on zniszczony w jakikolwiek sposób.

 

Kolejna porada? Ależ proszę. Jest możliwość wykonania zrzutu zawartości aktywnego okna i nie trzeba się martwić potem o kadrowanie czy coś. Od tego też jest odpowiadania kombinacja klawiszy. Tym razem robimy:

Fn + Alt + Spacja

I tu musimy działać po staremu. Ta kombinacja przechwytuje obraz do schowka, nie zapisze nam go na dysku niestety.

Możemy jeszcze złapać część pulpitu za pomocą narzędzia które znajduje się pod kombinacją klawiszy:

Shift + Windows key + S

Świetne jeśli chcemy przechwycić jakąś część okna – po prostu zaznaczamy myszką i już 😉 Oczywiście – to też skopiuje nam obraz do schowka, czyli trzeba będzie go gdzieś wkleić.

Podsumowując – robiąc jakieś tekstowe opisy bardzo często korzystam w wyżej wymienionych kombinacji klawiszy, bo bardzo mi to przyśpiesza pracę. Większość edytorów tekstu potrafi wkleić obraz ze schowka windows do dokumentu, wystarczy go potem odpowiednio pomniejszyć i gotowe.

 

A o samej klawiaturze? Moja ma już blisko 4 lata, może wymieniłem w niej 3x baterie od tego czasu. Jest dość cicha, można sobie klepać po ciemku i raczej nikogo nie obudzimy. Dla mnie największą wadą jest gładzik myszki. Chciałbym móc go wyłączyć kiedy z niego nie korzystam, bo nie lubię gładzików. Nawet do laptopa podłączam myszkę 😉

 

Dodaj komentarz